Zajęcia dodatkowe

 


Zajęcia artystyczne

Sztuka nie podlega ocenie a szczególnie ta, która wynika z czystej wrażliwości. Dzieci mają ogromną potrzebę tworzenia i wystarczy tylko zainicjować sprzyjającą okazję by mogły wykazać się kreatywnością.

Zajęcia pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli obejmują działania z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych i ciekawych form jak: rzeźba i płaskorzeźba- glina, gips, masa solna instalacji przestrzennej- materiały łączone z zakresu malarstwa i rysunku- farby olejne, akwarele, farby witrażowe, malowanie ceramiki i tkanin, pastele suche i olejne, węgiel, lawowanie, grafiki - gipsoryt, tusz, szablon druku na tkaninie i na papierze - bandam, batik, ręczne malowanie jedwabiu, stempel technik papierowych - papier czerpany, papier marche, origami, kirigami, decoupage.

Czytaj całość
Język angielski

Język angielski w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” prowadzi Aneta Dudziak metodą Genki English

"Genki" - słowo wywodzące się z języka japońskiego, oznaczające "zabawę", "radość".
Metoda polega na nauce języka angielskiego poprzez zabawę, gry zespołowe, śpiew oraz specjalnie zaprojektowane karty pracy.
Na każdej lekcji dzieci poznają wyrazy w oparciu o kolorowe ilustracje oraz materiały audiowizualne. Nowo poznane słowa ćwiczone są poprzez zabawy, gry (domino, gry planszowe, gry komputerowe itp.) oraz piosenkę, która inauguruje każde zajęcia. Metoda Genki English pozwala doświadczyć języka angielskiego wszystkimi zmysłami.
Głównym celem metody jest nauczenie dzieci nowych słów oraz struktur gramatycznych wplątanych w aktywności ruchowe i umysłowe.
Metoda nie bazuje na żadnym podręczniku, dzieci otrzymują na każdych zajęciach karty pracy oraz tekst piosenki, które przechowują w swoich segregatorach.

Czytaj całość
Gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna

Celem gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej jest:
- pomoc dziecku w realizowaniu jego własnego typu morfologicznego,
- korygowanie zaburzeń statyki ciała
- przeciwdziałanie utrwalaniu i pogłębianiu zaburzeń
- wyrównywanie niedoboru (deficytu) ruchu dzieci z odchyleniami w stanie zdrowia lub rozwoju, które ograniczają ich udział w zajęciach wychowania fizycznego, lub w których ćwiczenia fizyczne są istotnym elementem ich leczenia lub korekcji,
- wyrównywanie zaburzeń w rozwoju motorycznym
- uświadomienie dziecku jego defektu i konsekwencji wynikającyc z jego pogłębienia
- kształtowanie i wzmacnianie gorsetu mięśniowego poprzez cwiczenia poszczególnych mięśni, grup mięśniowych, ćwiczeń oddechowych.
- wyrabianie nawyku prawidłowej postawy ciała
- ćwiczenia zwiększające zakres ruchomości wszystkich stawów
- zwiększenie wydolności układu oddechowego i krążenia
- poprawienie ogólnej koordynacji i sprawności fizycznej

Zajęcia z gimnastyki prowadzone są dwa razy w tygodniu (raz w cenie przedszkola, drugi raz dla chętnych za opłatą 20 zł miesięcznie).
Na gimnastykę mogą uczęszczać tylko dzieci z wadami postawy mające zaświadczenie lekarskie.
Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej: mgr Adrianna Białek

Czytaj całość
Nasze przedszkolaki tańczą i śpiewają

Wielką radość i radosną inspirację wniosły dzieciom zajęcia taneczne- taniec nowoczesny prowadzony jeden raz w tygodniowo przez pana Pawła Kaźnica ze „Szkoły Tańca Grawitacja” oraz taniec towarzyski prowadzony również raz w tygodniu przez pana Piotra Bednarczyka. Uwieńczeniem tańca towarzyskiego jest turniej taneczny miedzy przedszkolami który odbywa się na koniec roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu.

Czytaj całość
Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Czytaj całość

Przedszkole Promyczek

"Niebupliczne Przedszkole" Promyczek

Dyrektor przedszkola:  Joanna Fajferek
ul. Powstańców Warszawy 1A
32-600 Oświęcim

tel. 33 843 26 30