Aktualności

Ogłoszenie

dodano: 08.01.2019

Szanowni Goście!

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych bardzo prosimy wszystkie Babcie
i Dziadków o przyniesienie obuwia zastępczego na występy wnuków. 

Dziękujemy!!!

Życzenia

dodano: 21.12.2018

DRODZY RODZICE I PRZYJACIELE NASZEGO PRZEDSZKOLA
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
Nadchodzi Nowy Rok.
Życzymy wszystkim pogodnych świąt,
nabrania dystansu do tego co wokół,
odpoczynku, zwolnienia oddechu, 
marzeń zmieniających się w rzeczywistość,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia
upłyną Wam spokojnie i radośnie,
Nowy 2019 Rok niech przyniesie ze sobą szczęście i pomyślność.

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

Dzień Babci i Dziadka

dodano: 17.12.2018

Z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka mamy przyjemność zaprosić  Szanowne Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie, które odbędzie się w następujących terminach:

08.01.2019 r. (wtorek) godz. 9.30

dzieci z grupy „MUMINKI”

 09.01.2019 r. (środa) godz. 9.30

dzieci z grupy „MUCHOMORKI”

 10.01.2019 r. (czwartek) godz. 9.30

dzieci z grupy „SMERFY” oraz „PUCHATKI”

 11.01.2019 r. (piątek) godz. 9.30 

dzieci z grupy „KRASNOLUDKI” oraz „BIEDRONKI”

Procedura postępowania w przypadku wszawicy

dodano: 15.11.2018

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu

 

Podstawa prawna:

  • Ø Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003r. Nr 6 poz. 69 ze zmianami)
  • Ø Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z dnia 2001r. Nr 61 poz. 624 ze zmianami)

 

Cel procedury:

Procedura ma zapewnić higieniczne warunki pobytu dzieci w przedszkolu oraz chronić przed rozprzestrzenianiem się wszawicy w placówce

Zakres procedury:

Procedura dotyczy postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy
w przedszkolu.

Uczestnicy postępowania – zakres odpowiedzialności:

1. Rodzice (opiekunowie prawni): muszą mieć świadomość konieczności monitorowania na bieżąco czystości skóry głowy własnego dziecka

2. Nauczyciele: zobowiązani są do natychmiastowego zgłaszania dyrektorowi przedszkola sygnałów dotyczących pojawienia się wszawicy w przedszkolu

3. Pracownicy obsługi: winni zgłosić swoje podejrzenia, co do wystąpienia wszawicy w danej grupie nauczycielowi, bądź dyrektorowi

4. Dyrektor: jest zobowiązany do zapewnienia dzieciom higienicznych warunków pobytu w przedszkolu, a pracownikom higienicznych warunków pracy.

 

Opis procedury:

1. Zgoda rodziców na objęcie dziecka opieką (w tym również opieką zdrowotną przez pielęgniarkę lub higienistkę, bądź osobę kompetentną upoważnioną przez dyrektora przedszkola) jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na dokonanie
w przypadku uzasadnionym przeglądu czystości skóry głowy dziecka).

2. Dyrektor przedszkola zarządza dokonanie przez pielęgniarkę lub osobę upoważnioną kontroli czystości skóry głowy wszystkich dzieci w grupie
z zachowaniem zasady intymności (nie informuje o wyniku pozostałych osób)

3. Nauczycielka (lub osoba kompetentna upoważniona przez dyrektora przedszkola) zawiadamia rodziców dzieci, u których stwierdzono wszawicę
o konieczności podjęcia niezwłocznie zabiegów higienicznych skóry głowy.
W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działań, informuje też
o konieczności poddania się kuracji wszystkich domowników i monitoruje skuteczność działań, jednocześnie informuje dyrektora przedszkola o wynikach kontroli i skali zjawiska

4. Aby skutecznie wyeliminować wszawicę, na czas kilkudniowej kuracji należy dziecko odizolować od grupy, tj. pozostawić w domu.

5. Osoba posiadająca stosowne kwalifikacyjne, którą dyrektor upoważnił) po upływie 7 – 10 dni kontroluje stan czystości skóry głowy dzieci po przeprowadzonych zabiegach higienicznych przez rodziców.

6. W sytuacji stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, osoba posiadająca stosowane kwalifikacje zawiadamia o tym dyrektora przedszkola w celu podjęcia bardziej radykalnych kroków (zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka oraz udzielenia rodzinie potrzebnego wsparcia).

Zajęcia sportowe

dodano: 02.10.2018

Zajęcia sportowe – Muminki, Biedronki i Smerfy co drugi tydzień

 (Smerfy od 3 października)

W związku z odbywającymi się w środy zajęciami sportowymi na Orliku prosimy o ubieranie dzieci na sportowo (najlepiej na „cebulkę").

Ogłoszenie

dodano: 17.09.2018

Drodzy Rodzice,

w związku z wystąpieniem w naszym przedszkolu pojedynczego przypadku wszawicy, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

 

Ogłoszenie - adres e-mail

dodano: 11.09.2018

Rodzice zainteresowani otrzymywaniem informacji, które znajdują się na stronie internetowej przedszkola na prywatny adres
e-mail prosimy o podanie adresu poczty elektronicznej do nauczycielek poszczególnych grup.

Jak przygotować dziecko do przedszkola.

dodano: 04.09.2018

1. Przeciąganie pożegnania bardzo utrudnia rozstanie dziecku. Długie dyskusje przy drzwiach, przeciągane uściski, pożegnania i powroty dziecka sprawiają, że sytuacja staje się trudna dla wszystkich stron – zarówno rodzica, dziecka, jak i nauczyciela.
2. Warto umówić się z dzieckiem na sposób pożegnania i trzymać się przyjętej zasady. To może być cokolwiek, co odpowiada rodzicowi i dziecku, np. kiedy dziecko jest już przebrane „buziak, przytulas, piąteczka i lecisz do pani . Pierwszego dnia ciężko mówić o rutynie, ale po jakimś czasie dziecko zacznie się przyzwyczajać, a rozstanie będzie łatwiejsze.
3. Kiedy mówimy dziecku „Nie bój się!”, to właściwie wtedy uświadamiamy mu, że jest w ogóle czego się bać. Strach w naszym głosie, żal i współczucie nieświadomie sprawiają, że dziecko utwierdza się w przekonaniu, że dzieje mu się krzywda. Spokojnie J Nic złego się nie wydarzy! Niech dziecko czuje to również od rodzica. „Będzie fajnie! Miłej zabawy!”
4. Kiedy mówimy: „Mamusia pójdzie na chwilę do samochodu i za chwileczkę wraca”, oszukujemy, a dziecko szybko się zorientuje, że nie może ufać rodzicowi. Brak zaufania do rodzica przekłada się na brak zaufania wobec nowej pani i przedłuża proces adaptacji dziecka do przedszkola.
5. Okres adaptacyjny potrafi być burzliwy i długi. Wiele zależy od rodzica i nauczyciela, ale i od wrażliwości dziecka, która jest od nas niezależna. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, pozytywnie nastawić i być wsparciem dla dziecka.
6. To bardzo ważne, by dziecko weszło do sali na własnych nogach, a nie na rękach rodzica. Moment „wyrywania dziecka” z objęć mamy jest nieprzyjemny dla każdej ze stron – dziecka, rodzica i nauczyciela. Dziecko zaczyna widzieć w nauczycielu osobę, która siłą odbiera je mamie. Dużo przyjemniej nam, nauczycielom, przejąć rączkę dziecka i uściskać je od wejścia, niż wyrwać dziecko rodzicowi. Buduje to zaufanie dziecka.
7. Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica. Wiemy o tym doskonale. W związku z tym zapewniamy, że niebawem Państwa maluszki pokonają strach i z radością będą biegły do przedszkola
8. Nie wymuszaj na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres. Poczekaj, aż samo zacznie mówić.
9. Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
10. Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło.
11. Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!
Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem!

Informacja

dodano: 27.10.2017

Serdecznie zapraszamy do obserwowania i polubienia Niepublicznego  Przedszkola
" Promyczek" na portalu społecznościowym Facebook

https://www.facebook.com/Niepubliczne-Przedszkole-Promyczek-w-O%C5%9Bwi%C4%99cimiu-124715624874633/

Ogłoszenie

dodano: 21.09.2017

OGŁOSZENIE

Informujemy, że można logować się do portalu ubezpieczeniowego wchodząc na stronę https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline

oraz podając numer ID Klienta:emzlt

Wpłaty  należy dokonać do 15.10 2017r.              Nie uiszczenie wpłaty do tego terminu będzie skutkowało tym iż dziecko nie będzie objęte  ubezpieczeniem.

Strona: {1} , 2

Przedszkole Promyczek

"Niebupliczne Przedszkole" Promyczek

Dyrektor przedszkola:  Joanna Fajferek
ul. Powstańców Warszawy 1A
32-600 Oświęcim

tel. 33 843 26 30